Domowe sposoby na oczyszczanie organizmu z toksyn

Uczucie ociężałości i zmęczenia może być spowodowane nagromadzeniem się toksyn..

cebulka

Domowe sposoby na oczyszczanie organizmu z toksyn

Uczucie ociężałości i zmęczenia może być spowodowane nagromadzeniem się toksyn w organizmie. Rozwiązaniem dla tego problemu jest przeprowadzenie detoksu, który pozwala zrzucić kilka kilogramów oraz oczyścić organizm przywracając utraconą lekkość.

Przeprowadzenie oczyszczania organizmu wymaga odpowiedniej wiedzy, inaczej cała kuracja nie zadziała lub przyniesie odwrotne rezultaty. Detoks mylnie kojarzy się z głodówkami, które mają negatywny wpływ na metabolizm oraz funkcjonowanie organizmu. Od wielu lat te praktyki nie są stosowane, a oczyszczanie organizmu polega na zdrowych i bezpiecznych metodach.

Wspomniane metody można uzupełnić o:

https://www.allecco.pl/28790,hydrominum-30-tabletek-detoks.html
https://www.allecco.pl/40061,czystek-krople-100-ml.html

arbuz

Detoks warzywny

Metoda polega na spożywaniu posiłków składających się wyłącznie z warzyw. Kuracja może trwać od 5 do 10 dni. Ważne, aby nie doprowadzać do silnego uczucia głodu, komponować posiłki tak, aby dostarczać organizmowi wiele składników odżywczych. Duży wybór i dostęp do warzyw nie powinien spowodować monotonii. Przykładowe jadłospisy na detoksie warzywnym obejmują sałatki i surówki, zupy krem, chłodniki, koktajle, warzywa grillowane, soki warzywne i wiele innych.

Detoks płynny

Kuracja trwająca od 3 do 5 dni i polega na spożywaniu dań w postaci płynów. Jadłospis obejmuje zupy krem i chłodniki, których składnikiem powinno być również mięso. Ugotowane kawałki kurczaka lub ryby można pokroić i dodatkowo zblendować, aby utrzymać płynną formę dania. W menu znajdują się również owsianki i jaglanki o płynnej konsystencji, koktajle warzywne i owocowe oraz świeżo wyciskane soki.

salatka

Detoks jednoskładnikowy

Polega na włączeniu jednego składnika do codziennej diety, który wspomaga pracę jelit, nerek i wątroby, przyśpiesza metabolizm i pozwala szybciej usunąć toksyny z organizmu. Jednym z nich jest woda, której odpowiednia ilość zapobiega zaparciom. Doskonałą mieszanką jest woda z cytryną, która jest składnikiem niezwykle ważnym w procesie rozpuszczania kamieni żółciowych. Taką detoksykację można stosować każdego dnia, wypijając szklankę wody z cytryną na czczo pół godziny przez spożyciem śniadania. Detoks organizmu wspomoże również picie zielonej herbaty, która wyrównuję gospodarkę wodną organizmu, wspomaga trawienie i proces spalania tkanki tłuszczowej. Znaczną poprawę perystaltyki jelit uzyskać można poprzez wprowadzenie do diety jabłek i suszonych śliwek. Wspomagają one usuwanie toksyn oraz mają wpływ na podkręcenie przemiany materii.

owoc

Objawy towarzyszące oczyszczaniu organizmu

Przeprowadzając kilkudniowy, intensywny detoks organizmu należy mieć świadomość występowania niepokojących i uciążliwych objawów najczęściej w pierwszych trzech dniach kuracji. Na początku detoksykacji można doświadczyć silnego bólu głowy, osłabienia i zmęczenia, wzdęć, mdłości, częstego oddawania moczu oraz wzmożonej pracy jelit. Po kilku dniach dolegliwości ustępują uczuciu lekkości, lepszemu samopoczuciu i większej energii. Należy pamiętać o prawidłowym zakończeniu detoksu, a więc o stopniowym wprowadzaniu składników do jadłospisu.


Related articles